Czy stosunek seksualny jest dla kobiety bolesny?

Nie, nie jest bolesny ani dla kobiety, ani dla mężczyzny. Seks jest wspaniałą rzeczą, zakładając oczywiście, że ma się na względzie nie tylko swoją przyjemność, ale i partnera, że oboje czerpią z niego rozkosz, troszczą się o siebie, szanują wzajemnie swoje uczucia. Jak już mówiłyśmy, podczas wzwodu członek się powiększa, ale elastyczna pochwa dostosowuje się do jego rozmiarów, Kiedy kobieta jest podniecona, w pochwie wytwarza się śluz, dzięki któremu członek znacznie łatwiej wsuwa się do pochwy (u mężczyzny żołądź wtedy również pokrywa się śluzem), W tym czasie górna część pochwy rozciąga się, tak że wsuwający się do niej penis nie wywołuje przykrości. Stosunek odbyty przed osiągnięciem stanu pożądania i nim pochwa wypełni się śluzem, może sprawić przykrość obojgu. Mężczyźni są na ogół szybciej gotowi do stosunku niż kobiety, ale zanim zdecydują się na wprowadzenie członka do pochwy, muszą się upewnić, czy jest w niej dostateczna ilość śluzu. W przeciwnym razie należy kontynuować wstępne pieszczoty.

Seks nie jest bolesny, niemniej przy kilku pierwszych stosunkach kobieta może odczuwać ból. Powodów jest wiele. Po pierwsze dziewczyna na początku swego życia seksualnego bywa zdenerwowana, co powoduje skurcz pochwy i hamuje wydzielanie śluzu. Po drugie, jeśli partnerzy bardzo spieszą się z wprowadzeniem członka do pochwy, pochwa także może jeszcze nie być odpowiednio przygotowana. Po trzecie, jeśli dziewczyna jest dziewicą, ujście pochwy lub otwór w błonie dziewiczej mogą okazać się bardzo małe lub zaciśnięte. Zbyt pośpieszne wprowadzenie członka może doprowadzić do bardzo bolesnego jej rozerwania. Dlatego tak ważne jest, by rozpoczynać współżycie łagodnie i bez pośpiechu.

Pytano mnie o to bardzo często i za każdym razem miałam ten sam kłopot z odpowiedzią. Każdy człowiek przeżywa to inaczej. Wszyscy na ogół są zgodni, że jest to wspaniałe. Oczywiście wiele zależy od okoliczności. Jeśli robi się to z kimś, kogo bardzo się kocha, i obie strony pragną być ze sobą tak blisko, seks może być źródłem radości i szczęścia. Uprawiając seks z bliską osobą, można mieć bardzo silne i piękne doznania, można lepiej ją poznać i zrozumieć.

Seks może być jednak źródłem cierpienia. Jeśli nie zależy ci na partnerze, nie masz ochoty na współżycie, zbliżenie seksualne zostawia pustkę i niesmak. Jeśli nie jesteś pewna, czy chcesz tego, przeczytaj fragment z ostatniego rozdziału „Podejmowanie decyzji związanych z życiem seksualnym”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *