Erekcje

W rozdziale 1 była mowa o erekcjach, zwanych również wzwodami. Podczas erekcji krew napływa do członka i wypełnia znajdującą się w nim gąbczastą tkankę. Mięśnie u podstawy członka ściągają się, krew zatrzymuje się w nim i dlatego staje się on bardzo twardy. Poza tym wydłuża się, poszerza nieznacznie, ciemnieje i odstaje od ciała (patrz rys. 38).

Mężczyźni mają wzwody przez całe życie, nawet jako dzieci. Dotykanie członka lub moszny może wywołać erekcję, podobnie jak podniecenie lub fantazje erotyczne. Wzwód może także powstać, gdy członek nie jest dotykany, a mężczyzna nie myśli o seksie. Występuje czasami zaraz po przebudzeniu, a czasami wywołują go napięcia w pęcherzu moczowym.

Podczas dojrzewania chłopcy mają bardzo częste wzwody. Z chwilą erekcji miękka, gąbczasta tkanka wewnątrz penisa wypełnia się krwią i dlatego staje się on sztywny, twardy I odstaje od ciała. moszny. Mogą być bardzo kłopotliwe, zwłaszcza gdy wystąpią w szkole, w domu czy na ulicy. Mogą się pojawić dosłownie w każdym miejscu i o każdej porze. Mówi się, że zmiany zachodzące u dziewcząt w okresie dojrzewania są dokuczliwsze niż u chłopców (rośnięcie piersi, miesiączki itd.). Ale chłopcy w moich klasach często opowiadali mi, jak głupio się czują, gdy nagle przytrafi się im taka nieskoordynowana erekcja i jak boją się, żeby nikt tego nie zauważył.

Erekcja może ustąpić w dwojaki sposób. Albo samoistnie, gdy mięśnie podstawy członka rozluźnią się, krew odpłynie i prącie opadnie. Albo w wyniku rozładowania napięcia seksualnego poprzez orgazm. Może go wywołać masturbacja lub stosunek seksualny. Podczas orgazmu mięśnie rozluźniają się i napinają rytmicznie, a w chwilę po nim rozluźniają się, krew odpływa i członek opada.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *