Plemniki i wytrysk – kontynuacja

Jak widzicie, chłopcy także przechodzą okres pok- witania. Ich ciała zmieniają się i tak jak dziewczynki przygotowują się na chwilę, kiedy zdecydują się zostać rodzicami. Zmiany zachodzące podczas dojrzewania przygotowują dziewczęta i chłopców do rodzicielstwa. Wiele osób w moich klasach to osoby już fizycznie dojrzałe do przekazywania życia. Ale fakt wytwarzania jajeczek i nasienia nie oznacza automatycznie gotowości do rodzicielstwa. Jeżeli nawet zdarzyło się wam myśleć o dzieciach, to na pewno nie poświęciliście temu więcej uwagi niż myśli o tym, jak wywiązać się z domowych obowiązków lub co zapakować w podróż na Księżyc.

Choć rodzicielstwo jest dla moich uczniów sprawą jeszcze bardzo odległą, koniecznie chcieli dowiedzieć się czegoś na ten temat. Sporo czasu zatem spędziliśmy na rozmowie o stosunkach seksualnych, ciąży, porodzie i rodzicielstwie. Oglądaliśmy między innymi film, na którym jest pokazany poród. Kiedy uczniowie obejrzeli go pierwszy raz, wszyscy zgodnie orzekli, że jest to najobrzydliwsza rzecz, jaką kiedykolwiek widzieli. Ale mimo to co rok sami proszą o wyświetlenie go.

Rozmowy o stosunku, ciąży i porodzie zawsze kończą się pytaniami o metody zapobiegania ciąży. Poświęcam temu tematowi bardzo dużo czasu, zwłaszcza w starszych klasach. Spróbujemy omówić te zagadnienia w takiej samej kolejności co na lekcji.

Ponieważ mamy za mało miejsca, żeby odpowiedzieć na wszystkie pytania, uwzględnię te najczęściej pojawiające się. Jeśli uznasz, że jakiś fragment tego rozdziału jest zbyt trudny albo nieciekawy, poproś kogoś o pomoc lub opuść go.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *