Tampony cz. II

Dziewczęta mają również wątpliwości czy dziewice (osoby, które jeszcze nie współżyły) mogą używać tamponów. Tampon można stosować bez względu na wiek i niezależnie od tego, czy się jest dziewicą, czy nie. Oczywiście może to być trudniejsze, gdy jesteś młoda, i jeśli otwory w twojej błonie dziewiczej są małe. Ale wejście do pochwy i błona dziewicza są rozciągliwe. Jeśli masz problem z wsunięciem tamponu, spróbuj delikatnie palcem rozszerzyć wejście do pochwy. Po paru miesiącach podobnych zabiegów’ kilka razy w tygodniu kłopoty znikną.

Niektórym kobietom wygodniej wsuwać tampon stojąc, innym leżąc, a jeszcze innym siedząc. Bez względu jednak na pozycję pamiętaj, że pochwa nie jest skierowana prosto do góry, lecz pochyla się nieco do tyłu. Jeśli więc nie będziesz wsuwać tamponu pod pewnym kątem, napotkasz wriększe trudności.

Upewnij się również, czy rozmiar tamponu, którego używasz, jest dostosowany do twoich wymiarów. Są trzy lub cztery rozmiary tamponów. Najlepiej zaczynać od najcieńszych i najmniejszych, bo łatwiej je wcisnąć.

Jeśli stosujesz tampon z aplikatorem, sprawdź najpierw, na jakiej zasadzie on działa (możesz na to poświęcić jeden tampon). Jeśli ujście pochwy jest suche, nawilż tampon śliną lub żelem. Do nawilżania nie używaj kremów do rąk czy do ciała, których składniki mogą podrażnić pochwę.

Przed wsunięciem tamponu postaraj się rozluźnić. W przeciwnym wypadku twoje mięśnie będą naprężone, co uniemożliwi ci wprowadzenie tamponu. Zdejmij papierowe opakowanie, a następnie łagod- nie wsuń tampon i aplikator do pochwy, na głębokość mniej więcej 3 centymetrów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *