Twoja pierwsza menstruacja – kontynuacja

Pewna dziewczyna powiedziała, że była na to przygotowana: Na początku siódmej klasy wiedziałam już, że jestem dojrzała, włożyłam więc do teczki, na wszelki wypadek, jedną podpaskę. W mojej szkole nie było pielęgniarki, a automaty z podpaskami były albo zepsute, albo puste. Chciałam uniknąć sytuacji, w której byłabym zmuszona pójść do sekretariatu i powiedzieć, że mam okres i że potrzebuję podpaski. Tam zawsze tyło dużo osób. Czułabym się więc bardzo zakłopotana.

Inna dziewczyna też była przygotowana, ale: Nosiłam podpaskę w teczce prawie rok. Myślałam, że jestem bardzo sprytna i że nie dam się zaskoczyć. Pewnego dnia, gdy – byłam na korytarzu szkolnym, moja przyjaciółka powiedziała mi: ?Shichajmasz krew na spódnicy”. Myślałam, że umrę. Poprosiłam, żeby-żBĄie zasłoniła i zeszłam po kurtkę. Poszłam do sekretariatu i oznajmiłam, że jestem chora i że muszę iść do domu.

Większość dziewcząt odczuwa wilgoć, zanim krew przesiąknie przez bieliznę. Jednak na ogół za pierwszym razem nie ma tyle krwi, aby mogło dojść do tego. Niektórym dziewczętom przydarzyła się jednak taka krępująca sytuacja, że krew poplamiła ich odzież. Jeśli zbliżająca się twoja pierwsza miesiączka napawa cię lękiem, powinnaś porozmawiać z mamą lub z kimś innym, kto mógłby podzielić się z tobą swoimi doświadczeniami. Może to być dla ciebie bardzo pomocne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *