Twoja pierwsza menstruacja

Te karty i tabele są całkiem przyjemną zabawą i mogą ci pomóc określić, kiedy możesz spodziewać się pierwszej miesiączki, lecz niestety nikt nie potrafi dokładnie przewidzieć, kiedy to nastąpi. Wiele dziewcząt jest tym faktem bardzo zaniepokojonych.

„Co ja zrobię, jeśli to się stanie w szkole?” – to pytanie pojawia się bardzo często. Na szczęście, jest w klasie kilka dziewcząt, które mają już miesiączki i mogą podzielić się z koleżankami swoimi doświadczeniami. Oto co powiedziała jedna z nich:

Pierwszy okres dostałam na lekcji historii. Nie byłam całkowicie pewna, co się dzieje, ale coś mnie tknęło. Podniosłam rękę i powiedziałam, że muszę iśćdo toalety. Oczywiście majtki były poplamione krwią. Na szczęście miałam przy sobie trochę drobnych, więc kupiłam w automacie podpaskę, założyłam ją i wróciłam do klasy.

Podpaski są to bawełniane podkładki, które wchłaniają wyciekającą krew. Ta dziewczyna miała szczęście. W szkole znajdował się automat i miała w dodatku przy sobie pieniądze. Inna nie miała tyle szczęścia:

Ja również dostałam pierwszej miesiączki w szkole. Dobrze wiedziałam co to jest, ale poszłam do łazienki, aby sprawdzić. W automacie właśnie zabrakło podpasek, więc zwinęłam papier toaletowy i poszłam do pielęgniarki. Była bardzo miła, dała mi czyste majtki i podpaskę.

Wiele dziewcząt idzie w takiej sytuacji albo do pielęgniarki szkolnej, albo do sekretariatu lub do wychowawczyni czy nauczycielki wychowania fizycznego. Jeśli majtki były poplamione, to czasami można było znaleźć zapasowe. Inne po prostu wypłukały majtki w wodzie, założyły mokre i czekały, aż wyschną. Niektóre dziewczęta zadzwoniły do swoich mam i poprosiły, aby przywiozły im czyste majtki i podpaski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *